O Earth Karma

Jak to všechno začalo?

S přítelkyní jsme velcí milovníci přírody a cestování. Dlouho jsme přemýšleli nad nějakým projektem, který by byl právě s přírodou spojený. Nakonec jsme se rozhodli právě pro ruční výrobu achátových náramků, za které se navíc zasadí strom. Design jsme po měsíci zkoušení zvolili minimalistický v kombinaci s pravým achátem. Ukázali jsme je našim známým a blízké rodině a vše sklidilo obrovské nadšení.

Asi tři měsíce trvaly přípravy, výběr organizací a zkrátka museli jsme všechno zařídit. Moc jsme toho v té době nenaspali ale nakonec jsme projekt spustili dne 13. února 2019.

S kým spolupracujeme?

Naší hlavní partnerskou organizací na výsadbu stromů je nezisková organizace OneTreePlanted založená v roce 2014 v Shelburne ve Vermontu. Působí v Severní Americe, Jižní Americe, Asii a Africe.

Brazil community planting 2018 copy

Partneři nám pravidelně reportují počty zasazených stromů a lokaci. Zasílají nám i fotodokumentaci. 

Už nyní jsme začali vybírat organizace i v zemích EU a dokonce i přímo v České republice. Doufáme, že se vše brzy podaří. O veškerém průběhu, plánech a novinkách vás budeme informovat na našem blogu.

EK fotka o nas

Zakladatelé František a Nela

Jak jsou stromy důležité?

  • Vzduch - Pomocí svých listů a kůry nasávají znečišťující látky, pohlcují prach a kouř. Vytváří kyslík
  • Voda - Hrají klíčovou roli při zachycování dešťové vody. Brání přírodním katastrofám jako jsou sesuvy půdy, laviny, povodně
  • Zdraví - Stromy nám pomáhají snižovat stres, úzkost, mají prokazatelné léčivé účinky.
  • Zvířata - Vytváří domovy pro stovky živočichů
  • Klima - Pomáhají ochlazovat planetu. Ve městech mohou stromy snížit teplotu až o 8 °C.

forest-1863903_1280

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.