Každým nákupem nad 400 Kč nyní daruješ Earthkarma čepici lidem v nouzi.

O EarthKarma

 

Earthkarma je značka spojená s přírodou. Zakládáme si na originálním designu a chceme se stát ekologicky nejprogresivnější značkou.

Za každý Earthkarma produkt jsou vysazeny stromy

Kde stromy vysazujeme?

Náš primární cíl je výsadba stromů v chudých oblastech po celém světě skrze naše partnerské organizace, což má daleko větší dopad, než pouhé vysazení stromu. Výsadby stromů totiž dají obživu a práci lidem trpícím chudobou. Ti stromy za mzdu vysazují a starají se o ně. Největší výsadby probíhají v následujících místech:

  • v Keni v oblasti Homa Bay na hranici Lake Victoria a Kiambu County, severně od Nairobi.
  • Senegal - Kaffrine, Kedougou, Koungheul - v jižní části regionu od města Koungheul po hranici s Gambie.
  • Kamerun - Mount Bamboutas, Nlonako, Western High Plateau
  • Guinea - v regionu Fouta Djalon, 2 a půl hodiny západně od regionálního ředitelství Labe v okrese Mali
  • Uganda - v podoblasti Lango obkročmo na suchou oblast Karamoja

Dále výsadby probíhají v Peru, Indii, Indonésii, Mexiku, Haiti.

Vysazujeme i v místech amazonského pralesa?

Peru - více než 60% Peru je pokryto amazonským deštným pralesem. Tento projekt zalesňování se nachází v oblasti Madre de Dios. Je to kousek od města Puerto Maldonado, mezi národní rezervací Tambopata a národním parkem Bahuaja-Sonene a vysazují se zde stromy nejvíce vhodné místním podmínkám.

Vysazují se i ovocné stromy? 

Ano! Na Haiti je to Papaya a v Indii zase banánovníky, hrušně, granátová jablka, mango. V Indii tyto výsadby probíhají v okolí měst Marory a Ghaghasu.

Pořádáme výsadby stromů i v České republice?

V České republice stromy vysazujeme převážně sami a to od října 2019. Největší výsadba probíhá kousek od města Slavonice v pohraničí s Rakouskem. Stromy, které zde vysazujeme, jsou hlavně buky, duby, lípy a také javory. Do konce roku 2019 zde bude vysazeno několik tisíc nových stromů. Důvod, proč sázíme pouze tyto druhy stromů je jednoduchý. Například smrky nejsou pro česko přirozenou dřevinou a většina by jich uschla a nebo by byla napadena kůrovcem. Výsadbou to však nekončí. O stromy je také postaráno i dále, aby například nebyly poničeny zvěří či suchem.

Aktuální fotografie z akcí můžete vidět ve stories na našem Instagramovém profilu.

Více fotografií v naší Galerii.

Vzdělávání ve školách

Spolupracujeme i s celosvětově známou organizací Plant for the Planet, která pořádá přednášky a akce ve školách po celém světě. Děti se tak učí o ekologii, klimatu, klimatické krizi. Kromě důležitosti stromů a teoretických znalostí se také zapojí přímo v praxi při vysazování stromů.

Jak jsou stromy důležité?

  • Vzduch - Pomocí svých listů a kůry nasávají znečišťující látky, pohlcují prach a kouř. Jediný strom vytvoří denní dávku kyslíku pro 4 lidi.
  • Voda - Hrají klíčovou roli při zachycování dešťové vody. Brání přírodním katastrofám jako jsou sesuvy půdy, laviny, povodně
  • Zdraví - Stromy nám pomáhají snižovat stres, úzkost, mají prokazatelné léčivé účinky.
  • Zvířata - Vytváří domovy pro stovky živočichů
  • Klima - Pomáhají ochlazovat planetu. Ve městech mohou stromy snížit teplotu až o 8 °C.

Earthkarma výsadby

Recenze na naše produkty a Earthkarma náramky:

Earthkarma náramky už hrdě zdobí ruce tisícům lidí po celém světě. Jsme moc rádi za stovky kladných emailů, komentářů, pohlednic a dalších ohlasů. Moc to pro nás znamená! Zde jsme si dovolili pár náhodných recenzí sdílet:

 Děkujeme moc všem za sdílení naší značky Earthkarma.