Každým nákupem nad 400 Kč nyní daruješ Earthkarma čepici lidem v nouzi.

Fire

Přesně před rokem obletěly snímky hořící Amazonie celý svět. Tehdy bylo spáleno více než 1 milion hektarů lesa a tento trend ukazuje, že ničení není zdaleka u konce.

Letos je totiž situace podobná, ne-li horší. Na první pohled by se mohlo zdát, že z důvodů letošní epidemie COVID-19, dostala příroda šanci se nadechnout, ale pravdou je přesný opak.

V červnu letošního roku zaznamenal Národní ústav pro výzkum vesmíru (INPE) 2 248 požárů pomocí satelitních snímků, v porovnání s 1 880 požáry v červnu 2019.

Earthkarma fire

Čas změny?

Vláda Brazilského prezidenta Jaira Bolsonara je pro pralesy devastující. Je tu však naděje! Nátlak veřejnosti na brazilskou vládu narůstá a přibývá investorů, společností a vlád, kteří odmítají obchodovat s ničiteli lesů. 

I miliony jednotlivců se přidávají a změnou životního stylu bojují proti odlesňování. Za kácení a vypalování pralesů totiž z velké části může konzumní přístup naší společnosti, vysoká spotřeba hovězího masa, palmového oleje a další faktory. Chcete se dozvědět, jak i vy můžete ke změně přispět? V článku jsme pro vás sepsali rovnou 23 tipů, jak životní prostředí šetřit.

Akce Fire

Akcí Fire chceme poukázat na dění v Amazonii a přimět více lidí ke změně životního stylu a sázení stromů. 

V rámci akce také rozdáváme! Za každý nákup nad 500 Kč vám zašleme náramek Fire zdarma + vaším jménem necháme zasadit 1 strom.

Akce skončila dne 15.8. a díky této akci bylo zasazeno 1127 nových stromů.